Mokry Ług – znamy projekt!

Nowy przystanek kolejowy tuż obok Zielonki powstanie za 2 lata. Jak będzie wyglądał?

preojektmokry

Taką formę mają mieć wiaty na nowym przystanku / materiały PKP PLK

EVOTEL – wyjątkowe przyjęcia okolicznościowe w Zielonce – wesela, komunie, chrzty itp. >>

Przystanek kolejowy Warszawa Mokry Ług zbudowany zostanie w ciągu dwóch lat w Rembertowie, w pobliżu obecnej pętli autobusowej o tej samej nazwie, przy ul. Czwartaków. Będzie jednym z wielu elementów olbrzymiej inwestycji kolejowej – modernizacji 66-kilometrowego odcinka od Warszawy Rembertów do stacji Sadowne.

Choć nowa stacja leżeć będzie w granicach Warszawy, bardzo przyda się nam. Znacznie do Zielonki przybliży się bowiem pierwsza strefa biletowa – tak jak teraz do Ząbek stolicę przybliżył przystanek Zacisze – Wilno. Niezależnie od tego, czy „wspólny bilet” będzie istniał, z Zielonki Bankowej do pierwszej strefy nie trzeba będzie jechać więcej niż 2 kilometry. Powinno być przynajmniej odrobinę taniej.

Poniżej projekt nowego przystanku, nowością (podobnie będzie w Zielonce) jest budowa dwóch peronów zamiast jednego. W dodatku nie będą one leżały obok siebie.

mokry

Materiały PKP PLK (kliknij, aby powiększyć obrazek)

Między innymi z powodu przygotowań do budowy przystanku Mokry Ług, od 15 grudnia zawieszone zostaną wszystkie pociągi do Śródmieścia przez Zielonkę Bankową i Rembertów. W tym tygodniu na łamach zielonka24.pl, jako pierwsi opublikujemy projekt przebudowy głównej stacji kolejowej w Zielonce.

Tomasz Sobiech

MacJack – najlepsza pizza i największy kebab w Zielonce >>

Komentarze